MEB Öğretmenlerine CorelDRAW Eğitimi

2.10.2015

 

7-10 Eylül 2015 tarihleri arasında, ARED (Açıkhava Reklamcıları Derneği) organizasyonuyla meslek ve teknik liselerinin bilgisayar öğretmenleri için CorelDRAW eğitimi düzenledik. İstanbul, Ankara ve İzmir’den 13 öğretmenin katıldığı eğitim, İstanbul’da İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde verildi.

Bilişim Eğitim Merkezi eğitmenlerinden Taner Öztürk’ün verdiği eğitimde, CorelDRAW Graphics Suite içindeki programlarla çeşitli tasarımların hazırlanması, kullanılacak çıktı yöntemine göre düzenlenmesi, dikkat edilecek noktalar konularında teorik ve uygulamalı bilgi aktarımı sağlandı. Eğitmenlere kendi eğitimlerinde yardımcı olacak bir kılavuz da verildi.

Corel Türkiye distribütörü olarak, öğretmenlerin CorelDRAW programını öğrencilere en iyi şekilde anlatabilmeleri bizim de önem verdiğimiz bir konu. Bu doğrultuda ilkini bu yıl düzenlediğimiz eğitim serilerini bundan sonra da devam ettirmeyi düşünüyoruz.

“Açıkhava reklamcılığı sektörü için, sektörde en çok kullanılan CorelDRAW programını bilen, yetişmiş elemanların yetişmesi gerçekten sevindirici. Sektör için bir katkımız olduysa, ne mutlu bize. Bu eğitim organizasyonuna bizi de dahil eden ARED yönetimine teşekkür ederiz.”

Ahmet Yanıkoğlu – Eti Bilgisayar Genel Müdürü

 

İlgili Resimler

 • MEB CorelDRAW Eğitimi 2015
 • MEB CorelDRAW Eğitimi 2015
 • MEB CorelDRAW Eğitimi 2015
 • MEB CorelDRAW Eğitimi 2015
 • MEB CorelDRAW Eğitimi 2015
 • MEB CorelDRAW Eğitimi 2015
 • MEB CorelDRAW Eğitimi 2015
Corel Yasal Bilgiler

Sayın Yetkili;

COREL™ yazılım ürünlerinin bilgisayarlarınızda lisanslı olarak kullanıldığı yönünde emin olmanız, olası bir yasal denetime ve hukuki ihtilafın yaşanmasına gerek kalmaması adına, tarafınıza bu bilgilendirmenin tedbiren yapılması yararlı görülmüştür. Planlanan yasal denetim öncesi, firmanızdaki tüm bilgisayarların acilen incelenmesi ve Corel yazılımları envanteriniz konusunda ekteki “Yazılım Kayıt Formu”nu doldurarak tarafımıza gönderilmesi ve ayrıca telefon ile bilgi verilmesi önemle rica olunur. Sözlü ve yazılı bilgilendirmenize istinaden gerekli lisans kontrollerinin son kez yapılabilmesi adına COREL™ merkezimize bir rapor iletilecek ve aksiyon planı oluşturulacaktır.

Bu doğrultuda, mevcut COREL™ yazılımlarınızın yasallaşması konusunda yardımcı olunacak ve lisanslama sürecinin sonunda geçmişe ait herhangi bir sorgulamada bulunulmayacaktır.

Önemli Notlar:

 1. Telif hakkına sahip, resmi olarak gümrüklenerek yurda sokulmuş orijinal COREL™ yazılımları, EULA (Son Kullanıcı Satış Sözleşmesi) kapsamında olup, sadece ve sadece o ülkedeki resmi distribütör ( www.eti.com.tr , www.corelturkiye.com ) veya distribütörün onayladığı yetkili satıcılardan satın alınması gerekmektedir.
 2. Yasal açıklardan yararlanılarak, online mecralarda münferiden veya ortak pazar yerleri vasıtasıyla satışı yapılan kaçak, kırılmış, kopyalanmış, destek verilmeyen, işinizi sekteye uğratmaya mahkum ve sizleri yasal olarak sıkıntıya sokabilecek COREL™ yazılım ürünlerine asla itibar edilmemelidir. Basında yer alan, Online Pazar Yerlerinin satışı yapılan ürünler için sorumluluk almaması ile ilgili bazı haber ve şikayetler bu linklerde yer almaktadır.  https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/iyi-gunde-varlar-kotu-gunde-yok-41628694 , https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/e-pazarlar-mercek-altinda-41565524
 3. COREL™ yazılım ürünleriyle ilgili yasal olmayan bazı satıcılara yönelik şikayetleri bu linkten inceleyebilirsiniz: https://www.sikayetvar.com/corel
 4. Kullanımı süregelen lisanssız COREL™ yazılımlarının sistemlerden silinmesi, işlenmiş ve takibi yapılabilecek suçu ortadan kaldırmaz ancak orijinal COREL™ yazılımlarının satın alınarak yasallaşması, iyi niyet çerçevesinde değerlendirilecektir.

Konu ile ilgili detay ve sorularınız için (212) 212 98 02 numaralı telefondan, yasal departman sorumluları Büşra Çankaya/dahili 138, Burcu Albayrak/dahili 133 ve Hasan Şirin/dahili 139 ile hafta içi 09:30 – 17:00 saatleri arası görüşebilirsiniz.