SATIN AL

CorelDRAW Technical Suite

Teknik illüstrasyon ve çizim yazılımı

30 gün ÜCRETSİZ deneyin

Ayrıntılar önemlidir

Yüksek etkili teknik tasarım ve dokümantasyon için kapsamlı bir uygulama koleksiyonu olan CorelDRAW® Technical Suite ile görsel iletişimde mümkün olanı genişletin.

Hassas

Hassas

Teknik özellikleri tam olarak içeren, ayrıntılı teknik belgeler oluşturmak için bir dizi hassas çizim ve tasarım aracını edinin.

Üretken

Üretken

2D ve 3D kaynak dosyaları, fotoğrafları, belgeleri ve verileri açmaktan, teknik iletişim üretme, inceleme ve yayınlamaya kadar kesintisiz bir iş akışının tadını çıkarın.

Kapsamlı

Kapsamlı

Teknik dokümantasyon oluşturmak, incelemek ve ayrıntılı çizimleri kolaylıkla yayınlamak için bu eksiksiz profesyonel tasarım uygulamaları paketine güvenin.

Ortak Çalışmaya Uygun

Ortak Çalışmaya Uygun

Proje oluşturma ve geliştirmeden ortak inceleme ve çıktıya kadar popüler geliştirme sistemleri entegrasyonunu kullanarak çapraz işlevli ekipler ve müşterilerle bağlantı kurun.

Çok yönlü tasarım ve çizim uygulamaları koleksiyonu

Corel DESIGNER™

Corel DESIGNER™

Teknik tasarım ve illüstrasyon

Güçlü teknik tasarım ve çizim araçlarıyla, doğru sonuçlar elde edin.

CorelDRAW®

CorelDRAW®

Grafik ve sayfa tasarımı

Vektör çizim, sayfa tasarımı ve daha fazlası için, bu komple grafik tasarım uygulamasıyla herhangi bir projeyi ele alın.

CorelDRAW®

Corel PHOTO-PAINT™

Fotoğraf düzenleme ve dijital boyama

Corel PHOTO-PAINT’in hızlı fotoğraf düzenleme yetenekleriyle fotoğraflarınızdan en iyi şekilde yararlanın. Corel DESIGNER ve CorelDRAW programlarının bütünleşik iş akışının keyfini çıkarın.

XVL Studio Corel Edition

3D yeniden değerlendirme

İllüstrasyonlarınızda 3D görünümler ve modeller kullanarak teknik projelerinize detay katın.

CorelDRAW.app™

Tarayıcı tabanlı vektörel çizim ve grafik tasarımı

Ortak çalışmaya uygun dosya incelemesi veya hareket halindeyken tasarım yapmak için web’de veya iPad’de CorelDRAW.app’i kullanın.

Corel® Font Manager

Font arama ve yönetimi aracı

Sadece ve sezgisel Corel Font Manager ile font kütüphanenizi düzenleyin, yönetin ve favori fontlarınızı kurmadan kullanın.

CAPTURE™

Ekran yakalama aracı

CAPTURE ile tek bir tıklamayla tüm ekran, ayrı pencereler veya menü listeleri dahil olmak üzere, bilgisayar ekranınızın fotoğrafını çekin ve kaydedin.

AfterShot™ HDR

RAW fotoğraf düzenleyici

AfterShot HDR ile RAW veya JPEG fotoğraflarda profesyonel düzeyde düzeltmeler ve geliştirmeler yapın, yüksek dinamik aralık (HDR) görüntüleri oluşturun.

İngilizce, Almanca ve Japonca sürümleri var

Neden CorelDRAW Technical Suite?

Bu paket, teknik çizimlerinizi konseptten uyumluluğa taşıyacak.

Görsel teknik iletişim için komple paket

Corel DESIGNER ile hassas teknik illüstrasyonlardan, CorelDRAW ile göze çarpan pazarlama materyallerine kadar her şeyi yaratın. Corel PHOTO-PAINT ile dokümantasyon için gereken fotoğrafları düzenleyin ve CAPTURE ile ekran görüntüleri ekleyin. Ortak inceleme ve onay için dosyaları paylaşmaya hazır olduğunuzda, iş ortakları geri bildirim sürecini kolaylaştırmak için web veya iPad için CorelDRAW.app’i kullanın.

Grafik olarak zengin teknik tasarım araçları

İzometrik çizim, ayrıntılı bilgiler, gelişmiş boyutlandırma ve çok daha fazlası için doğruluğu garantileyen, özel çizim ve tasarım araçlarına erişin. Teknik çizerlerin, yazarların ve grafik kullanıcılarının ayrıntılı şemalardan ve kat planlarından karmaşık bakım kılavuzlarına ve yedek parça sayfalarına kadar hemen hemen her şeyi üretmelerini sağlayan özellikleri ve işlevleri bulun.

Kilit varlıkları yeniden değerlendirin

Bütünleşik XVL Studio Corel Edition ile 3D modelleri yeniden kullanın. Gelişmiş 3D CAD montaj formatları için CorelDRAW Technical Suite 3D CAD kullanın. Anında erişim, paylaşım ve referans için 3D modeller, veri tabloları ve .DES veya .CDR çizimlerini bağlantılı veya gömülü nesneler olarak Corel DESIGNER’a ekleyin.

Gelişmiş standart uyumluluğu

Teknik yayın standartları desteğiyle çeşitli standartlara dayalı sistemlere uyum sağladığınızdan emin olun. Çeviri Belleği Sistemi (TMS) desteği ile erişiminizi genişletin. S1000D (Issue 5.0 dahil) veya ATA iSpec 2200 uyumlu IETP’leri yayınlayın ve 3D PDF ve PDF/A desteği içeren teknik iletişim projeleri sunun.

Zengin dosya uyumluluğu

Teknik grafik uzmanları, çeşitli kaynaklardan kritik verilere erişebilir ve CGM, WebCGM, 3D PDF ve SVG dahil olmak üzere yaygın olarak kullanılan dosya formatlarını destekleyen etkileşimli olanaklarla teknik dosyaları okunabilir bir formatta sunabilir. EPS, DWG, TIFF, PNG, JPEG, WebP dahil olmak üzere geniş bir dosya formatı listesi desteğiyle dosyaları içe ve dışa aktarın.

XVL Studio ile vektör dolguları oluşturmak, ayrı bileşenleri görselleştirirken ve vurgularken çok zaman kazandırır. Eskiden çoğunlukla elle yapılan işlemler artık birkaç tıklama ile yapılabilmekte.

Anna-Lena Schmidt Teknik yazar, Hauni

Kapsamlı özellik seti olağanüstü, teknik yazı ekibinin çeşitli ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyuyor.

Mario Mengwein Heidelberger Druckmaschinen AG

Etkileşimli yedek parça katalogları, montaj talimatları veya çeviri verilerinin işlenmesi - CorelDRAW Technical Suite ile müşterilerimizin tüm gereksinimlerini kolayca karşılayabiliriz.

Christian Engels CEO, belgeselci

CorelDRAW Technical Suite ile her gün teknolojiyi resimlerle anlaşılır hale getirebiliyoruz.

Andrea Wagner ITL AG, Teknik Dokümantasyon Direktörü

3D tasarımdan illüstrasyona sorunsuz geçişi deneyimleyin

Amaca uygun 3D mühendislik verilerini kolaylıkla ayrıntılı teknik çizimlere dönüştürün.

3 Noktalı Vida Dişi Oluşturma aracı

Yeni 3 Noktalı Diş Oluşturma aracıyla dişsiz bir cıvatanın merkezini ve kenarlarını referans olarak gösterin, siz imleci kenar boyunca sürüklediğinizde dişler cıvatanızın kenarlarına doğru şekilde oturur.

Kenarlık Kaldırma aracı

Yeni Kenarlık Kaldırma aracı, yansıtılan şeklin gereksiz dış çizgilerini tek bir tıklamayla kaldırarak zahmetsiz diş ve kuyu oluşturma işlemini daha da ileri götürür.

XVL Studio geliştirmeleri

Artık XVL Studio’daki parçalar üzerindeki bağlantılar, Corel DESIGNER’a aktarıldığında HTML bağlantılarına dönüştürülecek ve Montaj Ağacında kullanılan değişken parça adları, daha fazla tutarlılık için Corel DESIGNER ile eşlenecektir.

Teknik resim için yeniden tasarlanan bir yaklaşımla daha hızlı çalışın

Sık kullandığınız araçlarla, en önemli oldukları yerde, yani parmaklarınızın ucunda yoğunlaşarak modern teknik sunumu deneyimleyin.

Ölçekleme araçları

Üç yeni ölçekleme yöntemi, bir nesnenin veya başka bir nesnenin bir bölümüne referans veren nesneleri ölçeklerken tam esneklik ve doğruluk sağlar.

CGM 4 iş akışı iyileştirmeleri

Nesne verileri ve Bilgisayar Grafikleri Meta Dosyaları ile verimliliğinizi artırmak için CGM 4 iş akışlarına yönelik çeşitli geliştirmelerin keyfini çıkarın.

Projeksiyon yer imleri

Özel perspektif ayarlarını daha sonra kullanmak üzere çiziminize sabitleyin ve çiziminizdeki yer imi göstergesine tıklayarak bunları geri çağırın.

Projeksiyon kısayolu

Şekilleri, kullanışlı bir kısayol ile anında paralel perspektif içinde ve dışında yansıtın.

Yeniden yapılandırılan Projeksiyonlu Eksenler penceresi

Pencereler veya diğer arayüz kontrolleri arasında geçiş yapmaya gerek kalmadan, öğeleri öngörülen bir eksen boyunca daha sezgisel bir şekilde taşıyın.

Etkileyici yeni işlevselliğe sahip eksiksiz yedek parça sayfaları oluşturun

Ayrık üretim iş akışlarını desteklemek için özel olarak oluşturulmuş bir dizi dikkate değer yeni özellik sayesinde, tam kontrolle ayrıntılı yedek parça sayfaları oluşturun.

Etkileşimli SVG desteği

Çizim bilgilerini tablo satırlarına bağlayarak parça bilgilerini daha da net bir şekilde iletin, böylece üzerine gelindiğinde ilgili bilgiler vurgulanır.

Kaynaklar penceresi geliştirmeleri

Artık teknik çizimleri tablolardaki özelliklerle birleştirmek için .DES, .CDR ve elektronik tablo dosyalarını Corel DESIGNER’ın Kaynaklar penceresine aktarabilirsiniz.

Etkileşimli SVG kaydı

Etkileşimli SVG dışa aktarma desteğine sahip gelişmiş Dışa Aktarma penceresi sayesinde tamamen etkileşimli belgeleri çevrimiçi yayınlayın.

Ortak inceleme ve onaylama, birlikte daha iyi çalışın

Uzaktan çalışmanın yeni normalimiz haline geldiği dönemde, meslektaşlarınız ve müşterilerinizle güçlü şekilde bağlantıda kalın.

 • Proje Gösterge Tablosu

  Yeni proje panosunu kullanarak bulut dosyalarını sezgisel olarak depolayın, düzenleyin ve paylaşın.

 • Canlı Yorumlar

  Katkıda bulunanların canlı yorumlarını ve ek açıklamaları doğrudan .DES veya .CDR tasarım dosyanızda toplayın.

Dinamik varlık yönetimi

Etkileyici yeni varlık yönetimi iş akışı sayesinde her zaman en güncel sembollerle çalıştığınızdan emin olun. Sembolleri projeler arasında ve ekiplerle paylaşarak, siz veya başkaları tarafından değişiklik yapıldığında güncellemeleri senkronize ederek, tasarım varlıkları için tek bir gerçek kaynak oluşturun.

Teknik tasarımları çekici pazarlama varlıklarına dönüştürün

Bu tamamen yüklü özel uygulamalar paketi, görsel iletişimin erişimini genişletir.

 • Perspektif içinde çizin
 • Yeni Perspektifte Çizim özelliğini kullanarak Corel DESIGNER ve CorelDRAW'da 1, 2 veya 3 noktalı perspektifte yaratıcı dokunuşlar ekleyin.

 • Çoklu Sayfa Görünümü
 • Projenizin tüm dijital varlıklarını tek bir esnek tasarım alanında görüntüleyin, yönetin ve düzenleyin.

 • Gelişmiş Fotoğraf Düzenleme
 • Yeni Ayarlama penceresi sayesinde en sık kullandığınız filtrelere hızlı erişim sağlayın ve kritik görüntü ayarlamalarını zarar vermeden uygulayın.

Uygulamalar

 • Corel DESIGNER™ - Teknik tasarım ve illüstrasyon
 • CorelDRAW® - Grafik ve sayfa tasarımı
 • Corel PHOTO-PAINT™ - Görüntü düzenleme ve dijital boyama
 • XVL Studio Corel Edition - 3D yeniden kullanma
 • CorelDRAW.app™ - Tarayıcı tabanlı vektörel çizim ve grafik tasarımı
 • Corel® Font Manager - Font arama ve yönetim aracı
 • CAPTURE™ – Ekran resmi yakalama aracı
 • AfterShot™ HDR – RAW fotoğraf düzenleyici

İçerik

 • 4000 endüstri-standardı sembol: Mimari, Elektrik, Genel, Mekanik ve Araçlar
 • 7000 clipart, dijital resim ve araç kaplama şablonu
 • 1000 yüksek çözünürlükte dijital fotoğraf
 • 1000’den fazla TrueType ve/veya OpenType yazı tipinin yanı sıra 1.400’den fazla Google Yazı Tipi ailesine entegre erişim
 • 500+ profesyonel şablon, 40+ teknik ANSI, DIN ve ISO standardında şablon dahil
 • 600’den fazla degrade, vektör ve biteşlem dolgu

 

 

 • Windows 11 veya Windows 10 (Version 21H1 veya sonrası), 64-bit, en son güncellemelerle
 • Intel Core i3/5/7/9 veya AMD Ryzen 3/5/7/9/Threadripper, EPYC
 • 3+ GB VRAM ile OpenCL 1.2 özellikli ekran kartı
 • 8 GB RAM
 • Uygulama ve yükleme dosyaları için sabit diskte 9 GB boş alan
 • Fare, tablet veya dokunmatik tablet
 • 1280 x 720 ekran çözünürlüğü %100 yakınlaştırmada (96 dpi)
 • Optimum performans için üretici tarafından sağlanan en son aygıt sürücülerine sahip olduğunuzdan emin olun.
 • CorelDRAW Technical Suite paketini yüklemek ve etkinleştirmek, bazı yazılım bileşenlerine, online özelliklere ve içeriğe erişmek için İnternet bağlantısı gerekiyor