SATIN AL

LiveLink for Excel

LiveLink™ for Excel® sayesinde modellerinizi hesap tabloları üzerinden yöneterek modelleme kabiliyetlerini genişletebilirsiniz. COMSOL Multiphysics modeli içerisinde yaratılan tüm parametreler ve değişkenler eş zamanlı olarak Microsoft® Excel® içerisine alınır ve otomatik olarak fiziksel modeliniz ile senkron edilir.
LiveLink™ for Excel® ile Excel çalışma ortamınızda, şerit menünüze ek bir COMSOL Multiphysics sekmesi gelir ve parametre kontrolünüzü, ağ örgü ayarlarınızı buradan yürütebilirsiniz. Bu sayede iş akışı oldukça basitleştirilebilir ve sadece en önemli simülasyon parametrelerini (istediğiniz aşamada) değiştirip sonuçları görüntüleyebilirsiniz.
Etkileşimli 3B görüntüleme seçenekleri ayrı ve özel atanmış bir pencerede konumlandırılır. COMSOL Multiphysics sonuç grupları bu pencere kullanılarak hesap tablosu içerisine aktarılır. Ayrıca LiveLink™ for Excel® eklentisi ile verilerinizi Excel tabloları olarak içe alabilir veya dışa atabilirsiniz. Şu an için sadece Excel 2010 Windows® sürümü desteklenmektedir.
Excel ve Windows Microsoft Şirketinin tescilli markalarıdır.

Dosya Düzenleri

Okuma

Yazma

Excel workbook (.xlsx)

Evet

Evet

İlgili Resimler

  • LLXLS