ABBYY Eğitim Videoları

ABBYY FineReader 12

Aktivasyon İadesi

Bilgisayarınızı formatlayacaksanız, FineReader programını aynı veya farklı bir bilgisayara yeniden yükleyecekseniz, öncelikle yüklü olan FineReader programının aktivasyonunu iade ederek, sonrasında aktivasyon sorunu yaşamanın önünü alabilirsiniz.

FineReader arayüz dilini değiştirme

FineReader yüklenirken arayüz dili, Windows diline göre otomatik olarak seçilir. Arayüz dilini FineReader içinden değiştirebilirsiniz.

Taranan belgeyi düzenlenebilir MS Word metnine dönüştürme

Belgeyi tarayarak veya fotoğrafını çekerek bilgisayara aktardığınızda işiniz bitmiyor. Bu belgeler, aslında tıpkı bir fotoğraf gibidir, görüntülemek dışında kullanamazsınız. FineReader'dan geçirerek düzenlenebilir ve arama yapılabilir metne dönüştürebilirsiniz.

Taranan belgeden metin alıntılama

Tarayarak veya fotoğrafını çekerek bilgisayara aktardığınız belgenin tümüne değil de sadece bir kısmına ihtiyacınız varsa, birkaç saniyede halledebilirsiniz.

Silik belgeleri dönüşüm öncesi geliştirme

Faks gibi silik, kolay okunmayan belgeleri dönüştürürken FineReader bazı karakterleri doğru tanıyamayabilir. Bu belgeleri FineReader içinde düzelterek doğruluk oranını arttırabilirsiniz.

Metni doğrulama

FineReader ile dönüştürdüğünüz belgede bazı karakterler doğru çevrilemediyse, FineReader içinde kolaylıkla düzeltebilirsiniz.

Belge fotoğrafını dönüştürme

FineReader 12 için belgenin taranması veya fotoğrafının çekilmesi arasında çoğunlukla fark yoktur. Fotoğraftan kaynaklanan sorunların büyük bir kısmını otomatik olarak düzeltir.

ABBYY FineReader 12 ile imzalanmış sözleşmenizi kontrol edin

Sözleşmeyi MS Word dosyası olarak hazırladınız ve müşterinize gönderdiniz. O da imzalayarak kağıt olarak geri gönderdi diyelim. Sözleşmede imzalamadan önce herhangi bir değişiklik yapılıp yapılmadığını, FineReader programını da kullanarak otomatik olarak inceleyebilirsiniz.

Corel Yasal Bilgiler

Sayın Yetkili;

COREL™ yazılım ürünlerinin bilgisayarlarınızda lisanslı olarak kullanıldığı yönünde emin olmanız, olası bir yasal denetime ve hukuki ihtilafın yaşanmasına gerek kalmaması adına, tarafınıza bu bilgilendirmenin tedbiren yapılması yararlı görülmüştür. Planlanan yasal denetim öncesi, firmanızdaki tüm bilgisayarların acilen incelenmesi ve Corel yazılımları envanteriniz konusunda ekteki “Yazılım Kayıt Formu”nu doldurarak tarafımıza gönderilmesi ve ayrıca telefon ile bilgi verilmesi önemle rica olunur. Sözlü ve yazılı bilgilendirmenize istinaden gerekli lisans kontrollerinin son kez yapılabilmesi adına COREL™ merkezimize bir rapor iletilecek ve aksiyon planı oluşturulacaktır.

Bu doğrultuda, mevcut COREL™ yazılımlarınızın yasallaşması konusunda yardımcı olunacak ve lisanslama sürecinin sonunda geçmişe ait herhangi bir sorgulamada bulunulmayacaktır.

Önemli Notlar:

  1. Telif hakkına sahip, resmi olarak gümrüklenerek yurda sokulmuş orijinal COREL™ yazılımları, EULA (Son Kullanıcı Satış Sözleşmesi) kapsamında olup, sadece ve sadece o ülkedeki resmi distribütör ( www.eti.com.tr , www.corelturkiye.com ) veya distribütörün onayladığı yetkili satıcılardan satın alınması gerekmektedir.
  2. Yasal açıklardan yararlanılarak, online mecralarda münferiden veya ortak pazar yerleri vasıtasıyla satışı yapılan kaçak, kırılmış, kopyalanmış, destek verilmeyen, işinizi sekteye uğratmaya mahkum ve sizleri yasal olarak sıkıntıya sokabilecek COREL™ yazılım ürünlerine asla itibar edilmemelidir. Basında yer alan, Online Pazar Yerlerinin satışı yapılan ürünler için sorumluluk almaması ile ilgili bazı haber ve şikayetler bu linklerde yer almaktadır.  https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/iyi-gunde-varlar-kotu-gunde-yok-41628694 , https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/e-pazarlar-mercek-altinda-41565524
  3. COREL™ yazılım ürünleriyle ilgili yasal olmayan bazı satıcılara yönelik şikayetleri bu linkten inceleyebilirsiniz: https://www.sikayetvar.com/corel
  4. Kullanımı süregelen lisanssız COREL™ yazılımlarının sistemlerden silinmesi, işlenmiş ve takibi yapılabilecek suçu ortadan kaldırmaz ancak orijinal COREL™ yazılımlarının satın alınarak yasallaşması, iyi niyet çerçevesinde değerlendirilecektir.

Konu ile ilgili detay ve sorularınız için (212) 212 98 02 numaralı telefondan, yasal departman sorumluları Büşra Çankaya/dahili 138, Burcu Albayrak/dahili 133 ve Hasan Şirin/dahili 139 ile hafta içi 09:30 – 17:00 saatleri arası görüşebilirsiniz.